bardotka

Bardotka – co należy o niej wiedzieć?

Ten rodzaj biustonosza swoją nazwę zawdzięcza aktorce Brigette Bardot, która w 1956 roku wystąpiła w nim na planie filmu „I Bóg stworzył kobietę”. Mimo upływu czasu, bardotka wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest chętnie zakładana do kreacji z głębokim dekoltem i odsłoniętymi ramionami.

Bardotka – do czego ją nosić?

Bardotka zapewnia biustowi bardzo dobre podtrzymanie. Głęboko wykrojone miseczki sprawiają, że doskonale sprawdza się w przypadku kreacji z odsłoniętymi ramionami lub szerokimi, lejącymi dekoltami. Nie jest jednak polecana do kopertowych lub głęboko wyciętych dekoltów – w tym przypadku lepiej zdecydować się na model biustonosza z obniżonym mostkiem. Bardotka sprawdzi się doskonale również w roli codziennej bielizny – można nosić ją pod koszulą, t-shirtem lub sukienkami z zabudowanym dekoltem. Nada wyjątkowy kształt piersiom i uniesie je, dzięki czemu sylwetka nabierze lekkości.

Dla kogo będzie dobra bardotka?

Ten model biustonosza będzie odpowiedni dla każdego rodzaju piersi, o ile zostanie odpowiednio dobrany. Szczególnie ważne jest, aby obwód bardotki był dopasowany do naszej sylwetki – w przeciwnym razie biustonosz z odpiętymi ramiączkami nie tylko nie zapewni odpowiedniego podtrzymania piersiom, ale też będzie się przemieszczać. Aby oszczędzić sobie kłopotów, warto wybrać model posiadający silikonowe paski w rejonie fiszbin i górnej części miseczek – dzięki temu bardotka zyska dodatkowe zabezpieczenie przed zsuwaniem się z naszego ciała.

Bardotka i większy biust – czy to dobre połączenie?

Bardzo powszechne jest twierdzenie, że bardotka to model biustonosza przeznaczony dla Pań z małym lub średnim biustem. Nie jest ono do końca prawdziwe. Faktem jest, że w przypadku obfitego biustu noszenie bardotki bez ramiączek może być utrudnione, jednak nie jest niemożliwe. Warto udać się do brafitterki, która pomoże w dobraniu odpowiedniego biustonosza – kluczową rolę odgrywa dopasowanie obwodu bardotki do sylwetki osoby noszącej. Bardzo ważne jest również, aby fiszbiny „obejmowały” w całości dolną część piersi – w przeciwnym razie ciężko będzie uzyskać efekt uniesienia i wizualnego zaokrąglenia biustu.

Zalety bardotki

Bardotka to model biustonosza, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kobiet. Ma wiele zalet, o których warto wspomnieć:

  • Odpinane ramiączka sprawiają, że bardotka jest bielizną uniwersalną – będzie odpowiednia zarówno do codziennych stylizacji, jak i wieczorowych kreacji,
  • Usztywniana konstrukcja z fiszbinami zapewnia biustowi podtrzymanie,
  • Głęboko wycięte miseczki nadają piersiom wyjątkowego, pełnego kształtu,
  • Modele z push-upem sprawią, że biust będzie wyeksponowany i uniesiony.

Bardotkę można obecnie zakupić w niemalże każdym sklepie z bielizną – obok klasycznych modeli z trójkątnymi, usztywnianymi miseczkami i miękkich braletek jest jest jednym z chętniej wybieranych fasonów. Jej popularność sprawia, że wybór jest bardzo szeroki – od klasycznych, cielistych modeli po bogato zdobione modele w intensywnych kolorach.