biustonosz bardotka - przykładowe zdjęcie

Bardotka – idealny biustonosz na mały biust

biustonosz bardotka - przykładowe zdjęcie

Ten niezwykle popularny model biustonosza upowszechniła jeszcze w latach 60. francuska aktorka Brigitte Bardot. To właśnie od jej nazwiska zwykło się nazywać usztywniany biustonosz, w którym nawet najmniejszy biust wygląda na dużo większy.

Bardotka współcześnie nieco się różni od swojego pierwowzoru, dlatego chętnie po nią sięgają wszystkie panie. Biustonosz bardotka ma za zadanie podkreślić biust tak, aby łatwo można było wyeksponować jego górną część, dlatego jest chętnie wybierany do sukienek z dużymi dekoltami.

Specjalne usztywnienia podtrzymują i podkreślają biust. Ma to niezwykle duże znaczenie, bowiem bardotkę nosi się najczęściej bez ramiączek, choć na rynku są również dostępne modele z ramiączkami odpinanymi. To właśnie usztywniane miseczki oraz odpowiednie dopasowanie biustonosza ma sprawić, że biustonosz nie będzie opadać.

Bardotki, które można znaleźć w sklepach bieliźniarskich, coraz częściej wykorzystują jedynie koronkę i fiszbiny. Specjalny krój biustonosza nadal odpowiada za odpowiednie ułożenie biustu, a jednocześnie sam biustonosz staje się niezwykle kobiecy i delikatny. Tego rodzaju biustonosz nie zawsze dobrze leży na dużych piersiach, dlatego zalecany jest głównie paniom noszącym mniejsze rozmiary bielizny.