Komfortowy biustonosz bez fiszbin

Bielizna, mimo że nie widać jej pod ubraniem, powinna być niezwykle komfortowa, ponieważ od niej zależy, jak kobieta będzie się czuła. Nie wszystkie panie dobrze czują się w koronkowych biustonoszach i majtkach. Tym bardziej w okresie ciąży, połogu i karmienia piersią należy zwrócić uwagę na ten aspekt.

Bielizna na okres karmienia piersią

Biustonosze bez fiszbin do karmienia są tak wygodne, że kobiety bardzo często noszą je również po zakończeniu okresu karmienia piersią. Nie ma w tym nic złego. Po takie biustonosze sięgają też panie, które nie są w ciąży, właśnie ze względu na wygodę. Jest to najlepsza rekomendacja dla biustonoszów bez fiszbin przeznaczonych na okres karmienia piersią. Takie są zalecenia producenta, ale można nosić je przez całe życie.

Fiszbiny – czy są konieczne?

Biust przysparza kobietom wielu problemów. Na skutek zmian hormonalnych pojawiają się bóle piersi, ucisk. Dlatego tak ważne jest noszenie odpowiedniej bielizny, najlepiej bawełnianej lub z innych ekologicznych materiałów. W ten sposób kobieta może sobie pomóc. Fiszbiny mogą powodować niepotrzebne uciskanie okolicy piersi. Na pewno w czasie ciąży i karmienia lepiej jest posiadać stanik bez fiszbin.

Zapobieganie infekcjom intymnym

Wiele kobiet w okresie ciąży inwestuje przede wszystkim w produkty dla dziecka, zapominając o sobie i o swoim komforcie. Tymczasem jest to bardzo ważne, aby kobieta zadbała o siebie i swoje zdrowie, a noszenie odpowiedniej bielizny na pewno jest bardzo ważne. Chodzi o komfortowy biustonosz, ale również majtki, które będą zapobiegać infekcjom intymnym. Powinny być przewiewne, bawełniane.