czerwony biustonosz

Zakup biustonosza – jak wybrać idealny model?

Dla wielu kobiet wybór odpowiedniego biustonosza to niemały problem. Często problemem jest wybór właściwego rozmiaru lub modelu biustonosza. Warto zatem wiedzieć, czym się kierować przy jego wyborze.

Pomiar obwodu pod biustem

Rozmiary biustonoszy dostępnych na rynku są bardzo różne. Istotne jest zatem, aby wybrać taki, który pasować będzie idealnie. W tym celu wykonać trzeba odpowiednie pomiary. W pierwszej kolejności zmierzyć należy obwód pod biustem. Pamiętać trzeba przy tym, że miarka ściśle przylegała do ciała. Jednak nie za ciasno.

Pomiar obwodu w biuście

Drugi krok to zmierzenie obwodu w biuście. Miarka musi przylegać do najszerszego miejsca biustu. Podczas mierzenia miarka nie może przylegać zbyt ciasno. Ważne, aby miarka była przyłożona na tej samej wysokości zarówno z przodu, jak i na plecach.

Wielkość miseczki

Po zmierzeniu obwodu w biuście i pod biustem obliczyć należy wielkość miseczki. Rozmiar ten to różnica między rozmiarem obwodu pod biustem i obwodu biustu. W tym przypadku pomocna będzie tabela rozmiarów biustonoszy (zobacz taką tabelę). W niej sprawdzić należy, jaki konkretny rozmiar miseczki się posiada.

Przymierzenie biustonosza

Znając rozmiar biustonosza wybrać można konkretny model. Ważne, aby przez zakupem przymierzyć stanik. Piersi muszą być tak ułożone w miseczkach, aby równo je wypełniały. Biustonosz nie może również nigdzie uwierać. Jego noszenie powinno być wygodne i komfortowe.