mężczyzna w kalesonach - zdjęcie

Kalesony – bielizna, do której warto wrócić

mężczyzna w kalesonach - zdjęcieCzym są kalesony wie każdy z nas. Niekiedy myśl o nich wywołuje nieśmiały śmiech politowania, a niektórzy mężczyźni na myśl o tym, że mogliby je założyć dostają gęsiej skórki. Wszystko to jest całkowicie niesłuszne, lecz trudno się temu dziwić. Winna temu jest panująca do niedawna tendencja by dbać o wygląd bielizny damskiej, natomiast całkowicie ignorować potrzeby męskie.

Podczas gdy kobiety mają do dyspozycji całe multum pięknej bielizny, mężczyźni zmuszeni są często do noszenia niekształtnych oraz niemęskich w ich mniemaniu rzeczy. Pora zmienić ten pogląd, bo i w tym wypadku coś zaczyna się zmieniać.

Współcześnie kalesony nie muszą wcale oznaczać bezkształtnego i smętnie zwisającego kawałka materiału, z którym w dodatku trzeba się szarpać, a co gorsza wystaje ze spodni.

Na rynku dostępne są idealnie miękkie, dobrze przylegające do ciała kalesony. Uszyte są z wysokiej jakości materiałów, najczęściej bawełny, znanej ze swoich właściwości przepuszczania powietrza i pozwalającej oddychać skórze. Ich elastyczność sprawia, że mężczyzna czuje się tak, jakby nie miał nic pod spodem, jak również nie odczuwa żadnego ucisku.

Są również estetyczne oraz dostępne w wielu różnych wzorach, także dyskretnym czarnym. Nawet jeśli coś wystaje to nie ma powodu do wstydu, ponieważ kalesony nie różnią się znacząco od zwykłych bokserek. Zadbano oczywiście także o okolice rozporka, tak aby w razie potrzeby nie było problemu z jego rozpięciem. Zaawansowane modele posiadają specjalną wkładkę podtrzymującą w okolicy krocza, co sprawia że komfort noszenia jest jeszcze wyższy.

Być może to wszystko przekona mężczyzn do noszenia tej części garderoby. Szczególnie, że znacząco zwiększają one komfort w czasie zimowych mrozów. Chronione przed zimnem są całe nogi pośladki oraz okolice krocza i podbrzusza. Pozwala to na dłuższe utrzymanie ciepłoty ciała w czasie przebywania na wietrze. Na rynku dostępne są również kalesony pełniące rolę bielizny termoaktywnej. Do doskonałe rozwiązanie dla aktywnych fanów sportów zimowych, którzy chcą jak najdłużej cieszyć się zimową aurą.