Na jaki materiał stawiać wybierając majtki damskie?

Przed majtkami damskimi noszonymi na co dzień nie stawiamy zwykle tak dużych wymogów, jak przed tymi, które zakładamy na szczególne okazje. Nie mamy więc nawet pojęcia o tym, jak poważny popełniamy błąd. Zastanawiając się nad tym, jak wybrać idealne majtki damskie musimy mieć świadomość tego, że to właśnie materiał, z którego są wykonane często przesądza o komforcie i bezpieczeństwie. Nie każdy jest więc jednakowo dobrym wyborem.

Bawełna – komfortowo i wygodnie

Gdy szukamy odpowiedzi na pytanie o to, jak wybrać majtki damskie noszone na co dzień w sklepach pokroju Intimiti, zwykle liczymy na bieliznę na tyle wygodną, że w ciągu dnia nie trzeba o niej myśleć. Producenci, którzy dążą do spełnienia tego oczekiwania, przeważnie stawiają przede wszystkim na pełną zalet bieliznę bawełnianą. Bawełniane majtki damskie – bez znaczenia, czy mamy do czynienia z figami, stringami, czy też z tangami – pozwalają skórze swobodnie oddychać, są wygodne i przewiewne. Nie zatrzymują wilgoci, a tym samym minimalizują ryzyko infekcji intymnych, do których przecież często dochodzi właśnie dlatego, że wybrano nieodpowiednią bieliznę.

Koronka – elegancka, ale nie zawsze wygodna

Gdy myślimy o majtkach seksownych, rozwiązania wykonane z koronki zwykle są tymi, które stają nam przed oczyma jako pierwsze. To prawda, trudno o materiał bardziej pobudzający wyobraźnię, naukowcy nie zalecają jednak noszenia majtek koronkowych na co dzień. Podkreślają, że materiał ten nie należy do oddychających, wystarczy więc wybrać bieliznę nieco za małą, aby skóra stała się podatna na obtarcia. Z pięknych majtek koronkowych nie trzeba rezygnować, dobrze jest jednak pamiętać o tym, aby przynajmniej raz na jakiś czas robić sobie od nich przerwę.

Majtki termoaktywne – nie tylko dla sportowców

Termoaktywne majtki damskie są często kojarzone s propozycją przygotowaną z myślą o kobietach uprawiających sport. Warto jednak pomyśleć o włączeniu ich do garderoby także wtedy, gdy pracuje się fizycznie albo staje się przed koniecznością noszenia dość zabudowanego uniformu w czasie upalnych dni. Majtki takie są przeważnie wykonane z poliamidu i choć mamy do czynienia z tworzywem sztucznym, posiada ono wszystkie zalety bawełny nie mając jednocześnie jej niedociągnięć. Nie tylko znakomicie pochłania wilgoć, ale również idealnie przylega do ciała chroniąc skórę przed infekcjami i otarciami.